Telefon Numaramız

0534 774 17 20

Çalışma Saatleri

Sabah - 09:00, Akşam - 20:00

Asma Tavan Ne Kadar Sürede Yapılır?

Yaşam alanlarına hoş bir dokunuş katan asma tavanlar günümüz itibariyle sıklıkla tercih edilmektedir. Asma tavan nedir? Yaşam alanlarına hem ısı hem de ses yalıtımı sağlayan özellikle dekoratif özelliğiyle ön plana çıkan tavanlara asma tavan denir. Özellikle konutlarda, hastanelerde, iş merkezlerinde ve ofislerde asma tavanlarla sıklıkla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Peki asma tavan nasıl yapılır? Ya da yaşam alanlarına mükemmel bir görsellik katabilen asma tavan ne kadar sürede yapılır? Bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız; bizi takipte kalın!

Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Asma tavan yapımı son derece ustalık gerektiren bir süreci içine almaktadır. Bundan dolayı as tavan yapımı söz konusu olduğunda profesyonel bir destek almak şarttır. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde hizmet sunan bir asma tavan yapısına sahip olmak mümkün olmaktadır. Asma tavan nasıl yapılır? Aşağıda sıralanan adımlar, asla tavanın yapım aşamalarıdır:

  • İlk önce asma tavanın yapılacağı alanda işaretlemeler yapılır
  • Daha sonra tavan bölümüne askı çubuklarının monte edilmesi sağlanır
  • Askı çubukları askı maşası kullanılarak; ana profil yapısına bağlanır
  • Diğer farklı profil yapıları da ana profil yapısına bağlanır
  • Alçı plaka levhaların profil alanına monte edilmesi sağlanır
  • Monte işlemi paslanmaz vidalar yardımıyla olmalıdır
  • Bileşim yerleriyle köşeler derz bandının çekilmesi sağlanır
  • Vidalar ve diğer alanlar alçı ile kapatılır
  • Son olarak yüzeye satın alçı ile sıva çekilme işlemi yapılır

En son olarak ise asma tavanın tamamlanmasından hemen sonra temizlenme aşamasına geçilir. Peki asma tavan ne kadar sürede yapılır? İşte detaylar!

Asma Tavan Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Elbette ki asma tavanların yapım aşaması pek çok farklı basamaktan oluşmaktadır. Ancak teknolojinin gelişmesine paralel olarak asma tavanlarda kullanılan malzemeler de çok daha pratik bir şekilde kullanılabilir hale gelmiştir. Bu durum ise doğal olarak asma tavanların yapım aşamasını kısaltmaktadır. Asma tavan ne kadar sürede yapılır? Asma tavanın yapılacağı alana bağlı olarak asma tavanların yapım süresinin de farklılıklar oluşturduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Genel olarak asma tavanların yapım aşamasını 1 günlük bir sürede tamamlandığını ifade etmek mümkün olmaktadır. 

İsimE-posta

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA